Ποιο Τσάμπιονς Λιγκ, ποια Μπάγερν και ποια Μπαρτσελόνα; Ο Ουρουγουανός δεν αποχωρίζεται παίκτη μου την αγαπημένη του Superleague 2, εκεί που βλέπει και σήμερα “ψωμάκι”, στο εξ αναβολής των Τρικάλων με τον Ολυμπιακό Β’.

Μπορεί ο Ιμπαγάσα να μην υπολογίζει σε 1-2 σημαντικούς παίκτες του απόψε, όπως ο Σουρλής, που την Κυριακή είχε κερδίσει το ανύπαρκτο πέναλτι στη νίκη επί του Πανσερραϊκού (2-1), παρ’ ό,τι εν τέλει καλύτεροι οι Πειραιώτες. Κάπως έτσι συνέχισαν την αήττητη πορεία τους, με απολογισμό 3-1-0 σε τέσσερις αγωνιστικές, παρά το δύσκολο πρόγραμμα που είχαν.

Οι “ερυθρόλευκοι” είναι κι απόψε το φαβορί απέναντι στη μετριότατη ομάδα των Τρικάλων, που έφτυσε αίμα για να κάνει σεφτέ και να κερδίσει τον ελλιπέστατο Απόλλωνα Πόντου (2-0) με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, μία ομάδα που δύσκολα θα γλιτώσει τον υποβιβασμό φέτος.

Το σετ άνοιξε με το διπλό περί το 2,20 και παρά τις πιέσεις που δέχεται, αντέχει ακόμα σε αυτά τα επίπεδα (Novibet). Σαφώς και το αγοράσαμε…