Σούπερ προημιτελικός στο Μόναχο μεταξύ του Βελγίου και της Ιταλίας και όσο και αν θέλω τους «ατζούρι» να κερδίσουν (Trequartista γαρ…), δεν μπορώ να παραγνωρίσω και τη δυναμική των Βέλγων, οι οποίοι δίνονται ως καθαρό αουτσάιντερ για τη νίκη, η απόδοση της οποίας φτάνει και στο 3,50.

Ενας αμφίρροπος προημιτελικός το δίχως άλλο και στο κάτω κάτω το Βέλγιο, είναι επί τριετία το νούμερο 1 της κατάταξης της FIFA (FIFA ranking), σε ό,τι έχει να κάνει με εθνικές ομάδες. Σύμφωνοι στο τρέχον τουρνουά δεν αποδίδουν ελκυστικό ποδόσφαιρο, όμως έχουν δείξει συνέπεια στο αμυντικό σκέλος και με μόλις ένα γκολ στο παθητικό τους και 4/4 νίκες, βρέθηκαν στην οκτάδα.

Το συγκρότημα του Ρομπέρτο Μαρτίνεθ είναι αυταπόδεικτο πως έχει κερδίσει έστω ένα ημίχρονο και στους τέσσερις αγώνες της, θα ποντάρω στο ίδιο ενδεχόμενο και κόντρα στην ομάδα του Ρομπέρτο  Μαντσίνι.

Σε απόδοση 2,25 στ0 Stoiximan, δηλαδή, για παράδειγμα, το Βέλγιο είτε να κλείσει προηγούμενο το πρώτο ημίχρονο είτε, ακόμα και αν έχει χάσει με 3-0 το πρώτο μισό, να μειώσει στο δεύτερο μέρος, το ματς να λήξει 3-1, θα έχει κερδίσει το δεύτερο ημίχρονο.