Ο ΠΑΟΚ καθάρισε την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος Novibet από το πρώτο ματς με τη Λαμία. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου είχε επικρατήσει με 5-1 εκτός έδρας και σήμερα, Μεγάλη Πέμπτη, ο επαναληπτικός της Τούμπας θα έχει εντελώς διαδικαστικό χαρακτήρα.

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι ο ΠΑΟΚ δεν θα προσπαθήσει να ντουμπλάρει τις νίκες του, προκειμένου να δώσει συνέχεια και στην άνετη επικράτηση (4-2) επί του Βόλου, την περασμένη Κυριακή για τη Superleague.

Θα πρέπει πάντως να έχουμε υπόψιν μας, ότι ο Λουτσέσκου θα προχωρήσει απόψε σε ροτέισον, κάνοντας αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα. Μία από αυτές αναμένεται να είναι ο Μπράντον Τόμας αντί του Νέλσον Ολιβέιρα.

Ο Ισπανός φορ εκτός απροόπτου θα προτιμηθεί αυτή τη φορά για την κορυφή της επίθεσης και το ενδεχόμενο να σκοράρει σήμερα προσφέρεται στο 2.00 στη Novibet. Σημειώνεται, ότι ο Τόμας είναι φέτος ο πρώτος σκόρερ του ΠΑΟΚ με 10 γκολ σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Μάλιστα, είχε βρει και στον πρώτο ημιτελικό με τη Λαμία, φτάνοντας τα πέντε γκολ στη διοργάνωση.

Αν ταυτόχρονα ο ΠΑΟΚ κερδίσει από ημίχρονο και επαληθευτεί στο 90λεπτο το Over 2,5, χτίζουμε στη Novibet ένα bet builder απόδοσης 3.25. Υπενθυμίζεται, ότι στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ μετράει 7/7 νίκες κόντρα στη Λαμία, εκ των οποίων οι έξι με Over 2,5. Εξάλλου, στο πρόσφατο ματς με τον Βόλο για το πρωτάθλημα, ο Δικέφαλος του Βορρά ήταν καταιγιστικός, σημειώνοντας τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος.