Το Ντάλας έψαχνε την πρώτη του νίκη και τη βρήκε με το εμφατικό 4-1 επί του Πόρτλαντ. Εκμεταλλεύτηκε το rotation του αντιπάλου και με 3 γκολ στο πρώτο ημίχρονο καθάρισε τη μπουγάδα με συνοπτικές διαδικασίες. Το ίδιο θέλει να κάνει και απέναντι στους Χιούστον Ντάιναμος.

Η ομάδα του Τέξας καλείται να σπάσει το αρνητικό σερί που έχει στην έδρα του αντιπάλου (0-3-7) και για να το επιτύχει αναμένεται να παίξει κλειστά δίνοντας χώρο στο Ντάλας για να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις. Η αχίλλειος πτέρνα της είναι τα εκτός έδρας παιχνίδια γι’ αυτό και ο κόουτς Ταμπ Ράμος έχει δώσει οδηγία στους παίκτες του για αλληλοκάλυψη στα πλάγια, καθώς γνωρίζει ότι εκεί βρίσκεται η δύναμη πυρός των γηπεδούχων.

Γνωρίζει ότι το Ντάλας θα προσπαθήσει να ανοίξει την άμυνα της ομάδας του απ’ τα φτερά και εκεί θα ρίξει όλο το βάρος της άμυνας του. Το Ντάλας που με την νίκη του την προηγούμενη αγωνιστική τρέχει το μεγαλύτερο σερί χωρίς ήττα για γηπεδούχο σε όλη την MLS θέλει πολύ τη νίκη και θα ρισκάρει για την πάρει. Σε ένα ματς που το σφυροκόπημα των γηπεδούχων θα είναι μεγάλο και η προσοχή των φιλοξενούμενων θα εστιαστεί στην κάλυψη των φτερών το over 4,5 κόρνερ ημιχρόνου με απόδοση 2,05 του Stoiximan μοιάζει με λουκούμι που φυσικά και θα δοκιμάσουμε.