Μπορεί τα ονόματα των ομάδων στο Ελσίνκι-Μάλμε να μην είναι τα πλέον εμπορικά, αλλά οι πιθανότητες λένε ότι ίσως πρόκειται για το ματς των προκριματικών που συγκεντρώνει τις περισσότερες πιθανότητες για εντυπωσιακό παιχνίδι.

Πρωτοπόροι με ρεκόρ 11-1-1 οι γηπεδούχοι στην Φινλανδία, ίδια κατάσταση και για τους φιλοξενούμενους στην Σουηδία (9-2-2), με τα δύο πρωταθλήματα να βρίσκονται σε πλήρη εξέλιξη και τις δύο ομάδες να έχουν βρει ήδη ρυθμό.

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησε το 2-1 του πρώτου ματς υπέρ των Σουηδών, ενώ με την κατάργηση του εκτός έδρας γκολ γνωρίζουν και οι δύο ότι ένα απλό 1-0 δεν συνεπάγεται πρόκριση ή αποκλεισμό αλλά παράταση, σκηνικό που θα βλέπουμε πολύ πιο συχνά πλέον.

Στον πλαστικό χλοοτάπητα του Bolt Arena οι Σουηδοί θα παραταχθούν χωρίς τον τραυματία εδώ και καιρό έμπειρο επιθετικό Όλα Τοϊβόνεν ενώ αμφίβολος είναι ο στόπερ Γιόνας Κνούντσεν.

Λογικά περιμένουμε ένα ενδιαφέρον ματς, με συγκινήσεις όπου αντίθετα από το σετ αποδόσεων που βρίσκουμε σε όλες τις στοιχηματικές, εμείς θα δώσουμε το πλεονέκτημα στους γηπεδούχους της Ελσίνκι, αφού το 3,40 του άσου που βρίσκουμε στην Bet 365 μόνο ασυγκίνητους δεν μπορεί να μας αφήσει.