Αγαπητέ αναγνώστη πίσω στα πάτρια εδάφη και στο ελληνικό πρωτάθλημα.Μικρό αθηναϊκό ντέρμπι ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Απόλλων Σμύρνης.

Άμεση και ανώμαλη προσγείωση μετά τη νίκη επί του ΠΑΟΚ, συνετρίβη 6-2 από τον Αστέρα στην Τρίπολη, γνωρίζοντας την πιο «βαριά» ήττα μετά την επιστροφή του στη μεγάλη κατηγορία το 2005. Η μία οπτική είναι η καταπληκτική ευστοχία που είχαν οι γηπεδούχοι, η άλλη όμως είναι πως μάρκαρε με τα… μάτια. Στο πρώτο ημίχρονο δέχθηκε 3 γκολ που μέτρησαν (7’, 20’, 41’) κι ένα που ακυρώθηκε για οφσάιντ (16’), η μείωσε σε 3-1 με γκολάρα του Μουνίθ στις καθυστερήσεις του έδωσε ελπίδα ενόψει της επανάληψης. Σβήστηκαν με τα δύο γκολ σε ένα δίλεπτο (65’-67’), ο Κουλούρης σκόραρε για δεύτερη σερί αγωνιστική (84’), αλλά στις καθυστερήσεις το κοντέρ έγραψε και έκτο γκολ. Η διοίκηση εξέδωσε ανακοίνωση που ζητάει συγνώμη από τους οπαδούς, ζήτησε συσπείρωση και προανήγγειλε λήψη αποφάσεων για της ανατροπή της κατάστασης.Νότα αισιοδοξίας η επιστροφή του κόουτς Παράσχου μετά την περιπέτειά του με τον κορωνοϊό.

Ήθελε λίγο παραπάνω από τη Λαμία τη νίκη αλλά δεν μπορούσε και το 0-0 ήρθε σαν φυσιολογική κατάληξη. Από δύο ευκαιρίες είχε η κάθε ομάδα, οι δικές του ήταν στο 5’, όταν άγγιξε το γκολ σε διπλή φάση, πρώτα με κεφαλιά του Μπρούνο Άλβες που σταμάτησε ο αντίπαλος πορτιέρε και το άστοχο τελείωμα του Ιωαννίδη στο «ριμπάουντ» και στο 42’ σε ωραίο σουτ του Λισγάρα που σταμάτησε ξανά ο κίπερ. Ο ίδιος απειλήθηκε στο 24’ από στατική φάση που σταμάτησε στην εξωτερική μεριά του δοκαριού και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με τον Κότσαρη να ενεργεί σωτήρια. «Αμυντικά πάμε καλά, πρέπει να βελτιωθούμε στο γκολ», παραδέχθηκε ο τεχνικός Τζανλούκα Φέστα. Το πρόβλημα το μαρτυρούν και οι αριθμοί, καθώς διαθέτει τη χειρότερη επίθεση της SL, ενώ εκτός έδρας δεν σκόραρε στα 4 από τα 6 ματς που έδωσε.

Μονόδρομος η νίκη για τον Ατρόμητο που δεν μας είχε συνηθίσει σε τέτοιες περιπέτειες.Το υλικό το έχει φτάνει να φανεί και να καθρεφτιστεί στο γήπεδο.Το 2,80 στη betsson να κερδίσει ο γηπεδούχος και να υπάρξουν πάνω απο 1,5 γκολ στο παιχνίδι είναι μια καλή ευκαιρία για ποντάρισμα.