Αγαπητέ αναγνώστη μεταφερόμαστε στην Αγγλία και στο πρωτάθλημα της League 2. Ο αγώνας που μας ενδιαφέρει είναι αυτός της Πορτ Βεϊλ με την Γουόλσολ.

Η Πορτ Βέιλ στάθηκε άτυχη και ηττήθηκε με αυτογκόλ στις καθυστερήσεις με 3-2 από την Ολνταμ στο γήπεδο της τελευταίας. Πρώτη ήττα μετά από 7 αναμετρήσεις (5-2-0), «έπεσε» στην 3η θέση, σε απόσταση 5 βαθμών από την κορυφή, ενώ ισοβαθμεί με τη Σουίντον (4η). Στο παιχνίδι ξεκίνησε καλύτερα και άνοιξε το σκορ στο 20′ με τον Γουόραλ. Στη συνέχεια απειλήθηκε με ισοφάριση, την γλίτωσε, όχι όμως και στο 31′. Στο δεύτερο ημίχρονο πήρε και πάλι το προβάδισμα στο 52′ με τον Γκίμπονς. Στο φινάλε όμως υπέκυψε… Στο 81′ ισοφαρίστηκε και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων δέχτηκε και 3ο τέρμα.

Η Γουόλσολ αναδείχθηκε εντός έδρας ισόπαλη χωρίς γκολ με τη Ρότσντεϊλ και είναι σε απόσταση ασφαλείας από τις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας. Δεύτερο παιχνίδι που δεν δέχεται γκολ στις τελευταίες 3 αγωνιστικές. Ο αγώνας δεν διεκδικεί «δάφνες ποιότητας», είχε αρκετές τελικές από τις δύο ομάδες (συνολικά 25), αλλά ελάχιστες έδωσαν… δουλειά στους τερματοφύλακες. Στο πρώτο μέρος η Γουόλσολ ήταν καλύτερη, έπαιξε περισσότερο επιθετικά και είχε 2 καλές στιγμές για να ανοίξει το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν η σειρά της αντιπάλου της να χάσει 3 σημαντικές ευκαιρίες, πρωταγωνίστησε ο γκολκίπερ της Γουόλσολ, Ράσγουορθ.

H Πορτ Βεϊλ εντός έδρας  έχει σε 8 αγώνες 14-7 τέρματα, ενώ η Γουόλσολ εκτός έδρας  8-9 γκολ.Στη φορμα των 5 αγώνων και οι δύο ομάδες έχουν απο 3 over 2,5.

Στη Betshop θα βρούμε το over 2,5 στην αξιόλογη τιμή του 2,11 και θα την “τσιμπήσουμε”…