Αγαπητέ αναγνώστη πρωτάθλημα Σκωτίας και Νταντί Γιουνάϊτεντ με Λίβινγκστον.

Έχασε 3-0 στην έδρα της από τη Σέλτικ Νταντί, παρότι ήταν η δεύτερη σερί ήττα, διατηρήθηκε στην πρώτη τετράδα. Δέχτηκε πολύ μεγάλη πίεση από το ξεκίνημα με τη Σέλτικ να δημιουργεί και να χάνει πολλές ευκαιρίες. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Ρόγκιτς στο 19′, δέχτηκε ένα ακόμα από τον Τέρνμπουλ στο 40′, το 2-0 του πρώτου μέρους την κολακεύει αρκετά. Ο 23χρονος Σκέιλς πέτυχε στο 80′ το γκολ που διαμόρφωσε το τελικό σκορ, τυχερή η Γιουνάιτεντ που δεν δέχτηκε άλλα γκολ. «Ήταν ένα δύσκολο απόγευμα και ειδικά το πρώτο ημίχρονο, βρεθήκαμε απέναντι σε μια καλή ομάδα που εξέθεσε τις αδυναμίες μας» τα λόγια του Κουρτς.

Μετά από 5 ματς χωρίς νίκη η Λίβινγκστον κέρδιζε με 1-0 τη Χιμπέρνιαν την Τετάρτη και ανάσανε βαθμολογικά. Ο ΜακΜίλαν πέτυχε στο 16′ το γκολ που έμελλε να κρίνει την αναμέτρηση, δύο λεπτά αργότερα η Χιμπέρνιαν έχασε πέναλτι. Το εκτέλεσε αυτός που το κέρδισε, ο Μπόιλ, έστειλε όμως την μπάλα άουτ. Η Λίβινγκστον δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα στη συνέχεια, η Χιμπέρνιαν τελείωσε με 9 παίκτες το ματς αφού αποβλήθηκαν οι ΜακΓκίν στο 85′ και Χάνλον στο 89′. «Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι για το διαιτητή και δεν είναι εύκολο να λες κάτι τέτοιο όταν κερδίζεις, όμως οι δύο αποβολές των αντιπάλων μας ήταν υπερβολικές» δήλωσε ο Μάρτιντεϊλ, ρεσιτάλ ειλικρίνειας από τον τεχνικό της Λίβινγκστον.

Στα γκολ η Νταντί έχει 3-5 over 1,5 στην έδρα της, ενώ η Λίβι 7-2 εκτός έδρας.

Η Νταντί Γιουνάϊτεντ πρέπει να επιστρέψει στις νίκες και να εδραιωθεί στη 4η θέση και θα το καταφέρει με 3,43 απόδοση ο άσσος σε συνδυασμό με το over 1,5 γκολ  στον αγώνα (stoiximan).