Αγαπητέ αναγνώστη σειρά έχει το ισπανικό πρωτάθλημα και η Primera Division με τον αγώνα της Λεβάντε με την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Εβαλε τρία γκολ στο «Σάντσεθ Πιθχουάν»η Λεβάντε απέναντι στη Σεβίλλη και δεν πήρε βαθμό, ήττα 5-3 στο πιο τρελό φετινό ματς. Εντάξει, στο 50’ έχανε με 4-1, μείωσε στο 61’ σε 4-3 αλλά αμέσως δέχθηκε πέμπτο τέρμα. Είχε δοκάρι, φάσεις, ήταν η καλύτερή της εμφάνιση επιθετικά, αλλά πίσω ήταν χάλια.

Στο ίδιο έργο θεατές, ισοπαλία απέναντι στην πρωτοπόρο Σοσιεδάδ (2-2) η Ατλέτικο Μαδρίτης. Σε ακόμα ένα παιχνίδι έπρεπε να μείνει πίσω στο σκορ και να χαραμίσει 50-55 λεπτά μέχρι να αντιδράσει. Αυτή τη φορά βρέθηκε στο 0-2 με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Σιμεόνε γέμισε την ενδεκάδα του με επιθετικούς και η ισοφάριση ήρθε σχετικά εύκολα με δύο γκολ του Σουάρες (61’, 77’).

Η Ατλέτικο έχει νικήσει μόλις δύο φορές την τελευταία δεκαετία στην έδρα της Λεβάντε (4 άσοι, 4 ισοπαλίες).

Η Λεβάντε μπορεί να αιφνιδιάσει στο ημίχρονο την αντίπαλό  της, κερδίζοντας…και στο 2ο ημίχρονο ας γίνει οτι άλλο θέλει…H Ατλέτικο σε 3 παιχνίδια απο τα 4 εκτός έδρας έχει μείνει πίσω στο σκορ.

Άσσος ισοπαλία δεν παίζει στο ημίχρονο μας δίνεται 3,15 στη Novibet.