Αγαπητέ αναγνώστη στην Ισπανία θα αναλύσουμε τον αγώνα της Βαλένθια με την Ράγιο Βαγεκάνο για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Συνέχισε η Βαλένθια την καλή παράδοση στο ανακαινισμένο «Ανοέτα» (αήττητη στις 4/5 επισκέψεις της), πήρε ισοπαλία 0-0 από τη Σοσιεδάδ. Περιόρισε τα επιθετικά ατού των Βάσκων, είχε κι αυτή κάποιες λίγες καλές στιγμές, ενώ δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα στο τελευταίο τέταρτο. Για το ματς με τη Ράγιο ο προπονητής της Βαλένθια, είπε: «Πρέπει να δώσουμε συνέχεια στον πόντο που πήραμε στο Ανοέτα με μια νίκη επί της Ράγιο. Δεν πρέπει να αφήσουμε ένα ημίχρονο να πάει χαμένο όπως κάναμε με τη Μαγιόρκα».

Over 2,5 τα 9/11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια με τη Ράγιο παρακαλώ.

Δεν πτοήθηκε από την απουσία του Φαλκάο η Ράγιο κι επέστρεψε στις νίκες, κερδίζοντας δίκαια κι άνετα 3-1 τη Μαγιόρκα. Ο Σέρχι Γκουαρδιόλα, που αντικατέστησε τον Κολομβιανό στην ενδεκάδα, άνοιξε το σκορ στο 16΄, τέσσερα λεπτά μετά το 2-0 από τον Άλβαρο Γκαρθία, ο Τρέχο με πέναλτι στο 63΄ καθάρισε το ματς, στο 89΄ ήρθε η μείωση του σκορ.«Μπορεί να έχουμε κερδίσει μόλις μία φορά στο «Μεστάγια», ωστόσο είναι ένα από τα γήπεδα που σου αρέσει να αγωνίζεσαι, παρότι είναι δύσκολη έδρα. Πρέπει να έχουμε προσωπικότητα και υψηλό ρυθμό», τόνισε ο Αντόνι Ιραόλα .

Έχει σκοράρει και στα 2 ημίχρονα στα 7/14 φετινά της παιχνίδια.

Over 2,5 οι 3/4 πιο πρόσφατοι αγώνες

Η εικόνα τους στο πρωτάθλημα μας παρεπέμπει για γκολ και αφου τα βρίσκουμε σε υψηλότερη απόδοση απο το under  τιμούμε το over στο 2,24 που εντοπίσαμε στη Betshop.