Αγαπητέ αναγνώστη ύστερα απο μία απουσία λίγων ημερών έιμαστε ξανά στις επάλξεις…Επανερχόμαστε με europa league και τον αγώνα της Γαλατάσαραι με την Ράντερς.Το πρώτο παιχνίδι στην έδρα των Δανών είχε λήξει με 1-1.  Ματς με καλό ρυθμό και ευκαιρίες και στα δύο καρέ (12-11 ο χαρακτηριστικός αριθμός των τελικών των 2 ομάδων).

Η Γαλατά σαφώς και θέλει να ανταμείψει τους οπαδούς της. Έχει την τάση να παίζει ανοιχτά και να δημιουργεί διαρκώς ευκαιρίες, ωστόσο δεν λείπουν τα κενά στην άμυνα. Η Ράντερς είναι υποχρεωμένη να κυνηγήσει το γκολ, που θα τη βάλει σε τροχιά πρόκρισης. Με φρέσκα πόδια κάποιοι παίκτες. Μπορεί να σκοράρει.

Ποντάρουμε στην έφεση σκοραρίσματος της Ράντερς αφού στο πρωτάθλημα έχουν γκόλ τα παιχνίδια της στο ημίχρονο. Σε τρια παιχνίδια (μικρό δείγμα ασφαλώς) 1 ,2 και 3 γκόλ.

Ενώ η Γαλατά στο ένα και μοναδικό παιχνίδι που έχει δώσει στο τουρκικό πρωτάθλημα υπάρχουν δυο γκόλ ημιχρόνου.

Συνεπώς βρίσκουμε αξία στο over 1,5 ημιχρόνου στο 2,77 που εντοπίσαμε στη stoiximan.